Tepeden tırnağa tüm deri, saç, tırnak hastalıklarının cerrahisi üzerine kurulmuş olmakla birlikte, ekstremite ve yüz cerrahisinin de lokomotif tıbbi dalıdır. Deformite onarım cerrahisidir. Uzun eğitimi kapsamında tüm diğer branşlarla ortak alanları olduğu gözlemlenmekle birlikte, hepsinden esinlenerek daha sofistike onarımlar üzerine kurgulanmıştır.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi içeriği ile birçok alanı içine alan, her yaş ve cinsiyet grubundan insanın hayatını kolaylaştırmak ve mutlu etmek için çalışmaktadır. Doğumsal anomaliler, yatak yaraları, yaralanmalar, deri tümörleri onarımlarıyla çok sayıda insanın hayatına dokunmaktadır. Bununla birlikte estetik cerrahi ile de gündemdeki yerini korumaktadır.Sağlık sadece hastalık ve sakatlığın bulunmayışı değildir, bunlarla birlikte ruhsal ve toplumsal yönden de iyi olmayı ifade eder. Sağlıklı olduğu düşünülen bir bedende mevcut bir şekil bozukluğu, ruhsal sağlığa etki eder boyutta ise (psikiyatrik hastalıklar dışında) düzeltilmesi gereken bir hastalık olarak değerlendirilmelidir.

Burun şeklinden memnun olmayan biri fotoğraf çektirmekten çekiniyorsa, çektirdiği fotoğraflarda kendini beğenmiyorsa bu burun düzeltilmeyi hakkediyordur. ‘Kendi ile barışık olma’ mevcut fiziksel düzensizlikleri kabul etmek olarak değerlendirilmemeli. Düzeltilebilecek ‘kusurlar’ düzeltilmelidir.


Rekonstrüktif ve estetik cerrahi yapılan işlemler; rekonstrüksiyon işlemleri;

Rekonstrüktif Mikro Cerrahi
Doğumsal Anomaliler
Deri ve Tırnak Hastalıkları
Meme Onarımı (Kanser sonrası)
Yaralanmalar
Ağız, yüz, Çene Cerrahisi
El Cerrahisi


Estetik cerrahi işlemler; Rinoplasti (Burun estetiği),Kepçe kulak , Yüz ve boyun germe , Orta yüz germe , yağ dokusu cerrahisi, göz kapağı estetiği, Yüz gençleştirme, Botox, dolgu,mezoterapi, prp , saç ekimi