Genel Cerrahi bölümlerimizde, tiroid (guatr), meme, mide, ince bağırsak, karaciğer, safra kesesi ve yolları, pankreas, dalak, kalın bağırsak, hemoroid, fissür, fistül, kıl dönmesi, fıtık, varis ve travma cerrahisi uygulanmaktadır.

Laparoskopik Cerrahi

Kapalı ameliyat olarak bilinen ve ince bir optik sistem yardımıyla karın içi ameliyatlarının yapıldığı bir yöntemdir. Özellikle safra kesesi taşlarının tedavisinde, altın standart olarak kabul edilmektedir.

Ayrıca reflü, mide fıtığı, kasık fıtıkları, apandisitler, kanser cerrahisi ile prolapsusların tanı ve tedavisinde kullanılmaktadır. Hastanede daha kısa satış süresi gerektirmesi, daha az ağrılı olması, işe dönüş süresini kısaltması ve estetik açıdan iz bırakmaması önemli avantajlarıdır.

Guatr

Bölgemizde son derece yaygındır. Boynun ön tarafında yerleşik tiroid bezinin aşırı büyümesi sonucunda oluşur. Yıllardır basit, zehirli, iç, iltihaplı, kistik, nodüler guatr terimlerini sıklıkla duymuşuzdur. Son yıllarda ise tiroid bezinin az çalışması durumunda (hipotiroidi) metabolizmamızın yavaşladığını ve bazı kilo artışlarının bu sebeple olduğunu da öğrendik.

Ama endişeye gerek yok, tiroid hastalıkları ve kanserinin tedavisi, erkan dönemde son derece başarılı sonuçlar vermektedir. Bu nedenle kontrollerimizi, ihmal etmeden düzenli yaptırmamızda fayda vardır.

Meme Hastalıkları ve Kanseri

Günümüzde her sekiz kadından birinde meme kanseri görülme olasılığı, meme hastalıklarının takip ve tedavisindeki önemi bir kez daha ortaya koymaktadır. Genetik faktörlerin yanı sıra, günümüzdeki sağlıksız çevresel şartlar da meme kanserinin oluşumunda rol oynar. Menopozdan sonra görülme sıklığı artar.

Memede oluşan her sertlik ve kitle büyük çoğunlukla kanser olmayabilir. Bununla birlikte, her kadının memesini sık aralıklarla kontrol etmesi ve şüphe halinde uzmana başvurması, yapılan tetkiklerden sonra sorun olmadığının bir uzman tarafından söylenmesi daha doğru olur. Bu aynı zamanda erken teşhisin sağlayacağı tedavi avantajlarından faydalanılmasını sağlar. Hastanelerimizde erken tanı için geliştirilmiş olan tetkikler (meme USG, mamografi, ince iğne aspirasyon biyopsisi), teknolojik cihazlarla konusunda uzman ekipler tarafından uygulanmaktadır.

Meme hastalıkları tedavilerinde de dünya standartlarına uygun tedavi seçenekleri tercih edilmektedir. Ayrıca, cerrahi tedavi sonrası kemoterapi, radyoterapi seçenekleri Hospitals Point’in konusunda uzmanlaşmış diğer hastaneleri ile koordineli olarak sunulmaktadır.

Hemoroid ve Diğer Anal Bölge Hastalıkları

Hemoroid (basur), fissür (çatlak) ve fistül toplumumuzda çok yaygın olarak görülmektedir. Bu hastalıklar, daha çok ağrı ve kanama ile kendilerini gösterir. Bu durumdan kurtulmak için birçok seçenek mevcuttur. Polikliniklerimizde ayrıntılı bir muayene sonrası düzeyi belirlenen hastalığa medikal tedavi, infrared koagülasyon (LAZER), ruber bant ligasyon, skleroterapi, cerrahi tedavi, stapler hemoroidopeksi (LONGO) yöntemleri başarı ile uygulanmaktadır.

Mide – Bağırsak Hastalıkları

Sindirim sisteminde en sık şikayetlerin oluştuğu ve yaşam konforunu en çok bozan sistem olarak kabul edilen mide – bağırsak sistemi hastalıkları (ülser, iltihaplar, kanserler), gelişmiş tanısal yöntemlerle teşhis edilip, en yeni tedavi yöntemleri ile takip/tedavi edilmektedir.

Karaciğer Hastalıkları

Vücudumuzun üretim merkezi olarak çalışan karaciğerde, hastalıklar pek nadir görülmekle birlikte modern tetkiklerle tanısı en kolay konulabilen hastalıklar grubundan sayılabilir. Tanı ne kadar erken konulabilirse, tedavi de o derece başarılı olabileceği için tanısal yöntemlerin önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Bu amaçla, hastanelerimiz tanısal yöntemler için gerekli tıbbi cihazlar konusunda son teknoloji ile donatılmış durumdadır.

Fıtıklar

Vücudumuzun zayıf bölgelerinden kaynaklanan ve vücut içi organların, bu zayıf bölgelerden vücut dışına çıkması olarak tanımlanan fıtıklar oldukça sık görülmekte ve vücudumuzun birçok farklı yerlerinde (kasık, karın, göbek, mide vb.) rastlanmaktadır. Tecrübeli ellerde başarılı sonuçların alındığı bu hastalıkların tedavisi için Hospitals Point, tıbbi kadro ve cihazlarla eksiksiz olarak donatılmıştır.

Varisler

Sıklıkla bacak ağrıları ile kendini gösteren bu hastalık, hastanın yaşam konforunu ileri derecede bozmaktadır. Bununla birlikte ciddi komplikasyonlara da neden olabilmektedir. Bu nedenle de tedavileri zorunluluk arz eder.

Hospitals Point bünyesinde, hastanın durumuna ve hastalığına uygun olarak teknolojik tedaviler (pake eksizyonu, radyofrekans, skleroterapi vb.) başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Travma ve Acil Hastalıklar

Acilen müdahale edilmediğinde hasta hayatını tehliyekeye sokacak travma (trafik kazası, yüksekten düşme, silah yaralanmaları, yanık vb.) ve acil hastalıklar (akut apandisit, akut safra kesesi hastalıkları, mide – bağırsak tıkanıklıkları, vb.) için Hospitals Point tüm branşlarda anında müdahale edebilecek şekilde ileri teknolojik tıbbi cihazlar ve bu konuda bilgili ve deneyimli tıbbi kadrolarla donatılmıştır.